Lokalitapocit přírody a lesa v centru města

Lokalita

 

Projekt „Bytový dům Krejcárek" se nachází v centrální části Prahy, na Novovysočanské Ulici v Praze 9. Nabízí moderní a kvalitní bydlení na rozhraní Prahy 3 a Prahy 9. Lokalita poskytuje bydlení v dosahu centra Prahy a zároveň bydlení u lesa.  

Město a příroda

Dostupnost města a jeho vybavenosti a rekreační zeleně je jedinečným předpokladem pro rodinný i aktivní život. Příroda v tomto případě znamená napojení a výhledy na rozsáhlý lesopark Krejcárek, který se nachází mezi Ohradou a Balkánem a navazuje na park na vrchu Vítkově. S Vítkovem je Krejcárek spojen můstkem pro pěší.
Pěkná procházka od Památníku národního osvobození po vítkovské promenádě a dále po vyhlídkové cestě na Krejcárku až nad Balabenku je dlouhá 3,5 km. V západní části lesa je nové dětské hřiště, poblíž kterého se nachází. V létě návštěvníci ocení sečené louky, které se nachází u dětského hřiště a podél vyhlídkové cesty. Po hlavní asfaltové cestě vede značená cyklistická stezka, která začíná u Národního divadla a vede přes Staré město do Karlína a přes Vítkov na Ohradu a odtud dál přes Hrdlořezy a Kyje ven z Prahy. Kromě cyklistů využívají cesty v lesoparku často také nadšenci pro běhání.

image

LESOPARK NA KREJCÁRKU

Lesopark Vám poskytne prostor pro Vaše procházky do přírody se svými mazlíčky. V horkých letních dnech zde najdete dostatečné množství stínu, pohody nebo prostor pro piknik s přáteli.

image

DISCGOLFPARK KREJCÁREK

Discgolf - aktivita pro každého. Pravidla vychází z golfu, ale místo odpalování míčku holí, házíte létající disky, které se snažíte umístit na co nejmenší počet hodů do discgolfového koše.

image

INLINE TRASA KREJCÁREK (LIBEŇ) - ŽIŽKOV

V roce 2011 zkolaudovaná cyklostezka vedoucí od Hlavního nádraží na Krejcárek. Po celé délce je trasa široká, osvětlená a vybavená perfektním povrchem.